news-details

Bursa'da ‘100. Yılda 100 Workshop ve Busmek Sergisi’ düzenlendi

BUSMEK Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlediği ‘100. Yılda 100 Workshop ve Busmek Sergisi’ni ziyaretçilere açtı.

Türkiye'nin kültürel, sanatsal, bilişim, giyim, el sanatları, yabancı diller ve kişisel gelişim alanlarındaki zenginliğinin yansıtıldığı etkinlikler ve düzenlenen sergi ile Bursalılar çeşitli sanatsal ve kültürel deneyimler yaşama imkanı buldu.

Serginin açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin, 2006 yılından beri Bursalıların BUSMEK kurslarıyla kültürel faaliyetlerden tarihi el sanatlarına kadar birçok konuda buluşturulduğunu söyledi.

Kursiyerlerin hem meslek öğrendiğini hem de sanatların canlandırılmasına ve gençlere öğretilmesine katkı sunduğunu belirten Şahin, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 workshop düzenlenmesini çok anlamlı buluyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında durmadan ilerlemeye devam edeceğiz. Bizimde hizmet noktasındaki çalışmalarımız katlanarak büyüyecek. Sergiye katılan herkesin büyük keyif aldığını gördüm. Programın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

  Hibya Haber Ajansı